Vlajka České republiky Vlajka Velké Británie Vlajka Německa
:: oficiální stránky obce Řásná
:: oficiální stránky obce Řásná
Znak obce Řásná
Logo Czech POINT

Fotogalerie

Masopust 2015

Tradiční masopustní průvod za doprovodu hudby pana Kernštoka. Všeobecné veselí bylo zakončeno posezením v prostorách Obecního úřadu u dobré hudby, jídla a především dobré nálady. Podrobnou fotogalerii zobrazíte klepnutím na obrázek.

Dětský den 2014

V neděli 1. června 2014 se v prostorách volejbalového hřiště konal tradiční dětský den. Tělovýchovná jednota Řásná uspořádala odpoledne plné zábavy a sportovního vyžití. Pro řásenské i přespolní děti byla připravena řada dovednostních disciplín. Fotogalerii vybraných snímků najdeš zde.

Masopust 2014

Tradiční masopustní průvod za doprovodu hudby pana Kernštoka. Všeobecné veselí bylo zakončeno posezením v prostorách Obecního úřadu u dobré hudby, jídla a především dobré nálady. Podrobnou fotogalerii zobrazíte klepnutím na obrázek.

STALO SE: Odhalení sochy "Naslouchající"

V sobotu 1.9. 2013 byla za účasti autora sochy, uměleckého kováře Davida Habermanna slavnostně odhalena socha "Naslouchající".
Mezi přihlížejícími byl i senátor RNDr. Miloš Vystrčil a zástupce Místní akční skupiny Mikroregionu Telčsko Eva Skalová.
V průběhu odpoledne probíhalo sympozium na kterém David Habermann předváděl kovářské řemeslo a rovněž byla připravena řada atrakcí pro děti. Velkým tahákem pro všechny přítomné byla jízda na vozítku Segway.

Fotogalerie z odhalení si můžeš prohlédnout zde.

STALO SE: Volejbalový turnaj O JAVOŘICKÝ PAŘÍZEK 2013

Ve výborné atmosféře se konal v obci Řásná tradiční volejbalový turnaj. Hráči i návštěníci si užili skvělé atmosféry i dostatek zajímavých zápasů.

Fotogalerii těch nejlepších vybraných snímků (53) najdeš zde.

Všechny fotky "bez ladu skladu" (358) si můžeš prohlédnout zde.

STALO SE: Malý volejbalový turnaj 2013

Za výjimečně pěkného počasí se konal v obci Řásná tradiční malý volejbalového turnaje. Hráči i návštěníci si užili skvělé atmosféry i dostatek zajímavých zápasů. Fotogalerii najdeš zde.

STALO SE: Volejbalový turnaj 2011

Za proměnlivého počasí se konal v obci Řásná 7. ročník volejbalového turnaje O Javořický pařízek 2011. Hráči i návštěníci si užili skvělé atmosféry, dostatek zajímavých zápasů, chutných míchaných i klasických nápojů a dobrého jídla. Fotogalerii najdeš zde.

Adventní vystoupení 2010

Obec Řásná ve spolupráci s resaturací U Kolářů uspořádala adventní setkání našich spoluobčanů. Po roce nás opět navštívily děti z mateřské školy v Krahulčí. Jejich vystoupení bylo plné říkadel a písniček, které nás všechny vánočně naladily. Fotogalerii najdete zde.

Mikulášská besídka pro děti 2010

V sobotu 4.12.2010 proběhla v restauraci U Kolářů Mikulášská besídka. Přišel Mikuláš, anděl a mnoho malých čertíků. Mikuláš nadělil dětem dárečky a přítomná porota vyhlásila nejhezčí masku. Děti se poté celé odpoledne zúčastnily různých soutěží a odměnou jim byly sladkosti. Fotogalerii najdete zde.

Dětské sportovní odpoledne 2010

Tělovýchovná jednota Řásná uspořádala 18. 9. 2010 dětské sportovní odpoledne. Pro řásenské i přespolní děti byla připravena řada dovednostních disciplín. Fotogalerii najdete zde.

Přespolní běh v Řásné 2010

K dispozici je 167 fotografií z letošního Přespolního běhu v Řásné, který se konal za ideálního počasí v pátek 24. 9. 2010. Na 90 běžců čekal náročný okruh, který vede v podstatné části po lyžařské trati, žáci a žákyně se museli vyrovnat se zkráceným okruhem v blízkém okolí Řásné a předškolní dětí zdolali krátkou trať kolem kapličky. Řásnou reprezentovala naše běžecká líheň, konkrétně Pavel Hrbolka (5. místo), Petra Štanclová (4. místo), Monika Jackwrthová (5. místo), Terezka Hadravová (3. místo), Václav Hadrava (2. místo) a František Pribyl (3. místo). 9. ročník závodu uspořádala TJ Řásná jako součást 15. závodu Běžce Vysočiny 2010. Podrobnou výsledkovou listinu najdete zde.

Volejbalový turnaj O Javořický pařízek 2010

videa foto 1 - výběr foto 2 foto 3 foto 4

Velikonoce 2010

Fotogalerii z letošních Velikonoc a trocha povídání o velikonočních tradicích najdete zde.

Masopust 2010

V sobotu 13. února 2010 se konal v zasněžené Řásné a za krásného zimního počasí tradiční masopustní průvod za doprovodu hudby pana Kernštoka. Všeobecné veselí bylo zakončeno posezením v prostorách Obecního úřadu u dobré hudby, jídla a především dobré nálady. Podrobnou fotogalerii zobrazíte klepnutím na obrázek.

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka Obec Řásná se, tak jako tomu bylo v minulých letech, zapojila do Tříkrálové sbírky. Výtěžek z této dobročinné akce je tradičně určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí. Obyvatelé obec Řásná do této sbírky přispěli 5.735,-Kč a 2,- EUR.

Adventní vystoupení dětí

Obec Řásná ve spolupráci s penzionem U Kolářů uspořádala adventní vystoupení dětí z mateřské školky v Krahulčí. Děti si pro občany Řásné připravily pásmo vánočních básniček a koled.

MASOPUSTNÍ PRŮVODY - JAK ŠEL ČAS

2009 2008 2007 2006 2005

Sportovní události

Dětské sportovní odpoledne 2009

V sobotu 3. října 2009 uspořádala TJ Řásná na závěr letní sezóny pro děti sportovní odpoledne. Děti soutěžili v celé řadě disciplín, například střelba ze vzduchovky, přetahování lanem, hod kruhem na cíl, chůze na chůdách, jízda zručnosti na kole apod. Počásí všem zúčastněným přálo, vítězové byli odměněni cenami a na závěr celého setkání děti společně s dospělými opékali buřty.

Přespolní běh v Řásné 2009

Nabízíme 100 fotografií z letošního Přespolního běhu v Řásné, který se konal za ideálního počasí v pátek 25. 9. 2009. Na 55 běžců čekal náročný okruh, který vede v podstatné části po lyžařské trati. 24 žáků a žákyň se muselo vyrovnat se zkráceným okruhem v blízkém okolí Řásné a 7 předškolních dětí zdolalo krátkou trať kolem kapličky. Řásnou reprezentovala naše běžecká líheň, konkrétně Petra Štanclová, Pavel Hrbolka, Monika Jackwrthová (3. místo) a František Pribyl (rovněž 3. místo). 8. ročník závodu uspořádala TJ Řásná jako součást 15. závodu Běžce Vysočiny 2009. Podrobnou výsledkovou listinu najdete zde.

11. ročník nohejbalového turnaje Řásná Open 2009

Volejbalový turnaj O Javořický pařízek 2009

1-100 101-200 201-294 295-332
>> Prohlášení o přístupnosti