Vlajka České republiky Vlajka Velké Británie Vlajka Německa
:: oficiální stránky obce Řásná
:: oficiální stránky obce Řásná
Znak obce Řásná
Logo Czech POINT

Archiv zpráv 2

V této sekci jsou uloženy starší zprávy, oznámení a články.

Aktualita: Setkání veteránů

Setkání auto-moto veteránů v Řásné: podrobnosti v dokumentu.

Kroniky obce Řásná

Nabízíme vám k nahlédnutí Pamětní knihu obce Řásné 1927-1986 a Školní kroniku obce Řásné 1848-1936.

Upozornění: oba pdf dokumenty mají značnou velikost (264 MB a 193 MB).
Doporučujeme kroniky si stáhnout a prohlížet off-line v počítači.

Oba dokumenty najdete trvale na tomto webu v sekci Obec: Historie obce.

OZNÁMENÍ o přerušení dodávky elektrické energie

Více informací najdete v dokumentu Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie..

Oznámení: Sběr odpadu

Vážení občané, dne 5 - 6. května od 8:00 hod bude v naší obci proveden sběr:

Zájemci o tuto službu připraví odpad na viditelném místě, nebo předají informaci o místě nakládky.

OZNÁMENÍ o přerušení dodávky elektrické energie

Více informací najdete v dokumentu Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie..

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Aktualizováno 28.2.2013

Z důvodu plánovaných oprav a rekonstrukce distribuční soustavy, bude ve dnech 28.2.2013 (čtvrtek) od 7.30 do 15.30, 5.3.2013 (úterý) od 7:30 do 15:30 a 14.3.2013 (čtvrtek) od 7:30 do 11:00 přerušena dodávka elektrické energie pro celou obec Řásná vč. kempu.

Oznámení: Výsledky voleb prezidenta

dokument: Výsledky voleb prezidenta, 1. kolo, obec Řásná

Vánoce 2012

Tuto sobotu lyžařské závody v Řásné

Počasí posledních dnů a jeho předpověď je pro vyznavače běžek příznivé. Pořadatelé v Řásné vás zvou na zahájení Lyžařského poháru. První závod jeho 10. ročníku se uskuteční tuto sobotu 19. ledna v naší obci. Sněhové podmínky jsou tam dobré a zřejmě se ještě vylepší. Na rozjezd jsou naplánovány kratší tratě.

Závody se uskuteční v sobotu 19. ledna. Prezentace od 9 hodin, start hlavního závodu v 10 hodin. Příjďte si zazávodit a povzbudit účastníky. Bližší podrobnosti v podrobných propozicích.


Informace o nohejbalovém turnaji

V sobotu dne 16. června 2012 se koná nohejbalový turnaj dvojic. Zápis a losování proběhne již v pátek od 20 hodin na sportovišti. Podrobné informace získáte u pana Fratiška Lupače, telefon 603 729 979.

Pozvánka na sraz rodáků 5. 7. 2012

Vážení spoluobčané, ve čtvrtek 5. července 2012 proběhne v naší obci sraz rodáků, který bude zahájen ve 12 hodin v prostorách obecního úřadu. Bude určen pro rodilé Řáseňáky. Ostatní občané jsou srdečně zváni od 16 hodin. Od 20 hodin bude program pokračovat pouťovou zábavou.

K této příležitosti bude uspořádána výstavka, která dokumentuje historii obce. Žádáme Vás proto o laskavé zapůjčení fotografií a dokumentů, které můžete přinést v úředních hodinách na obecní úřad. Z organizačních důvodů tyto dokumenty potřebujeme shromáždit do 31. května 2012. Uvítáme veškeré nápady k organizaci akce.STALO SE: Masopust 2012

V sobotu 25. února 2012 se konal v částečně zasněžené Řásné a za krásného zimního počasí tradiční masopustní průvod za doprovodu hudby pana Kernstocka. Všeobecné veselí bylo zakončeno posezením v prostorách Obecního úřadu u dobré hudby, jídla a především dobré nálady. Podrobnou fotogalerii zobrazíte klepnutím na obrázek.


STALO SE: Běžec Vysočiny v Řásné 2012

V pátek 22. září 2012 se konal v obci Řásná tradiční běh seriálu Běžce Vysočiny. Výsledovou listinu najdete zde.

Volejbalový turnaj O Javořický pařízek 2012

fotogalerie 1. část fotogalerie 2. část

STALO SE: Setkání rodáků 2012

Ve čtvrtek 5. července 2012 se konalo setkání rodáků obce Řásná.

OZNÁMENÍ: sběr odpadu

Vážení spoluobčané, v pátek dne 4. května od 8:00 hod. bude v naší obce proveden sběr kovového odpadu, objemného odpadu a nebezpečného odpadu. Podrobnosti zde: oznámení o sběru odpadu

Nabídka palivového dřeva

Obec Řásná nabízí samovýrobu palivového dřeva podél komunikace ve směru na Lhotku. Bližší informace poskytne M. Tomíšek tel. 725101039.


Mikuláš v novém obleku

Mikulas 2011 Do Řásné tak jako každý rok zavítal Mikuláš s andělem a čerty. Mikuláš si na to letos pořídil nový oblek, rozdával dětem dárky a dělal jim radost, zato čerti byli bez práce, protože všechny děti byly hodné a uměly básničku.

STALO SE: Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka Obec Řásná se, tak jako tomu bylo i v minulých letech, se zapojila do charitativní akce - Tříkrálová sbírka. Výtěžek z této dobročinné akce je určen především na podporu konkrétních služeb a na pomoc jednotlivcům a rodinám v nouzi. Obyvatelé obce Řásná do této sbírky přispěli částkou 6.360,-Kč.

Běžecké trasy TJ Řásná v okolí Javořice 837 m.n.m.

Aktuální výška a stav sněhové pokrývky (aktualizováno 18. února 2012): Javořice 75 cm sněhu, Nivy 35 až 45 cm sněhu. Pevný podklad s čerstvou pokrývkou 15 až 20 cm sněhu. Všechny stopy projety vanou a skůtrem.

Nástup na lyžařské trasy u sportoviště TJ Řásná.

Běžecká stopa 1 Běžecká stopa 2 Běžecká stopa 3 Běžecká stopa 4

Lyžařská trasa 5 km Lyžařská trasa 15 km

Profil lyžařské trasy 5 km Profil lyžařské trasy 15 km

Tip: klepnutím na miniaturu obrázku zobrazíte detailní pohled. Záznam lyžařských tras a jejich profil byl pořízen pomocí GPS snímače.

TJ Řásná jako každý rok upravuje pro širokou veřejnost běžecké okruhy v délkách 3 km, 5 km a 15 km. Na těchto trasách zároveň pořádá běžecké závody v rámci seriálu Běžec Vysočiny (www.bezecvysociny.cz). Stopy jsou upravovány sněžným skůtrem a šablonou vždy před víkendem, pokud to umožňují sněhové podmínky. Tratě jsou vytyčeny šipkami a jednotlivé okruhy jsou barevně odlišeny :

Tratě startují z areálu TJ Řásná v obci (areál je přístupný po komunikaci odbočující před kapličkou vlevo) ve výšce 630 m.n.m. a šplhají až na vrchol Javořice 837 m.n.m., nejvyššího vrcholu Českomoravské vrchoviny.

Srdečně zveme všechny příznivce bílé stopy k nám do Řásné.

Na několika místech jsou umístěny kvalitní mapy běžeckých tras.

 


V neděli závod Javořická 15

V neděli 29. ledna 2012 v 10 hod. se koná tradiční závod Javořická 15. Účast diváků i závodníků vítána. Prezentace v 9:00 hod, start závodu v 10:00 hod. Podrobné informace najdete zde.


Přivítání nového roku 2012 a ohňostroj v Řásné

Společné zpívání koled u vánočního stromu 2011

Krásné to bylo :-)


OZNÁMENÍ - SBĚR ODPADU

Vážení občané,

v sobotu dne 7. května 2011 od 9:00 hodin bude v naší obci proveden sběr kovového odpadu, objemného odpadu (koberce, podlahové krytiny, ošacení, umývadla, plasty) a nebezpečného odpadu (plechovky od barev, akumulátory, zářivky a různé chemikálie).

Zájemci o tuto službu připraví odpad na viditelném místě, nebo předají informaci o místě nakládky.


Pozvánka na Masopust 2011

Masopust 2011 V sobotu 5. března 2011 ve 13 hodin se bude konat v Řásné za doprovodu hudby pana Kernštoka masopustní průvod. Na večer je připraveno posezení v prostorách Obecního úřadu. Součástí masopustních oslav bude občerstvení, hudba a kančí guláš. Těšíme se na vaši účast. Pozvánku zobrazíte klepnutím na obrázek.

STALO SE: Volejbalový turnaj 2011

Za proměnlivého počasí se konal v obci Řásná 7. ročník volejbalového turnaje O Javořický pařízek 2011. Hráči i návštěníci si užili skvělé atmosféry, dostatek zajímavých zápasů, chutných míchaných i klasických nápojů a dobrého jídla. Fotogalerii najdeš zde.

>> Prohlášení o přístupnosti