Vlajka České republiky Vlajka Velké Británie Vlajka Německa
:: oficiální stránky obce Řásná
:: oficiální stránky obce Řásná
Znak obce Řásná
Logo Czech POINT

Archiv zpráv 1

V této sekci jsou uloženy starší zprávy, oznámení a články.


STALO SE: Vánoce klepou na dveře

Vánoce klepou na dveře a na první adventní neděli již podruhé zorganizovala paní Marcela Bako a paní Jana Lovětínská společné zdobení adventních věnců. Během krátkého nedělního odpoledne se v příjemné předvánoční atmosféře podařila vytvořit řada zajímavých adventních věnců, což dokazují přiložené fotografie. Organizátorům za tuto akci děkujeme. Fotografie z akce zobrazíte klepnutím na obrázek.


STALO SE: Skřítek Řáseňák 2014

Skřítek Řáseňák pozval děti na zábavnou stezku plnou úkolů. Na konci cesty jim schoval poklad se sladkostmi a buřty, které si pak opekli. Fotografie z akce zobrazíte klepnutím na obrázek.


STALO SE: Madona z Řásné

Dne 25.10.2014 byla v naší kapli slavnostně vysvěcena dřevěná plastika pod názvem „Madona z Řásné“, kterou zhotovil a obci věnoval MVDr. Ivan Hlobil.

Obec Řásná rovněž tímto děkuje panu Ivanu Hlobilovi za hodnotný dar, který přispěje ke zkrášlení nedávno opravené kaple. Tohoto činu si velice vážíme a ještě jednou za dar děkujeme. Fotogalerii najdeš zde.

STALO SE: Volejbalový turnaj 2014

Za příznivého počasí se konal v obci Řásná jubilejní 10. ročník volejbalového turnaje O Javořický pařízek 2014. Hráči i návštěníci si užili skvělé atmosféry, dostatek zajímavých zápasů a dobrého jídla a pití. Fotogalerii najdeš zde.

STALO SE: Dětský den 2014

V neděli 1. června 2014 se v prostorách volejbalového hřiště konal tradiční dětský den. Tělovýchovná jednota Řásná uspořádala odpoledne plné zábavy a sportovního vyžití. Pro řásenské i přespolní děti byla připravena řada dovednostních disciplín. Fotogalerii vybraných snímků najdeš zde.

Upozornění E.ON

Více informací najdete v dokumentu Upozornění E.ON.

Masopust 2014

Tradiční masopustní průvod za doprovodu hudby pana Kernštoka. Všeobecné veselí bylo zakončeno posezením v prostorách Obecního úřadu u dobré hudby, jídla a především dobré nálady. Podrobnou fotogalerii zobrazíte klepnutím na obrázek.

STALO SE: Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka 2014 Obec Řásná se, tak jako tomu bylo i v minulých letech, zapojila do charitativní akce - Tříkrálová sbírka 2014.

Mezi záměry Oblastní charity Jihlava využití Darů se sbírky 2014 patří například rekonstrukce budovy v Jihlavě pro účely provozování sociálních služeb pro sociálně znevýhodněné občany.

Obyvatelé obce Řásná do této sbírky v letošním roce přispěli částkou 5.949,-Kč.

OZNÁMENÍ - Odvoz komunálního odpadu

Žádáme občany, aby se dostavili na obecní úřad a zakoupili si známky na odvoz komunálního odpadu. Dle obecně závazné vyhlášky je povinnost tak učinit do 31.1. příslušného roku, v případě nesplnění této povinnosti může být částka navýšena až na trojnásobek.

STALO SE: Předvánoční vití adventních věnců 2013

V sobotu 30.11.2013 se v prostorách obecního úřadu v Řásné, díky několika dobrovolníkům, kteří zajistili potřebné vybavení, materiál a občerstvení uskutečnilo předvánoční vití adventních věnců. Nová akce zaujala jak dospělé tak i děti a pod vedením paní Marcely Bako byla vytvořena řada různě naaranžovaných adventních věnců. Fotogalerii vybraných snímků najdeš zde.

Nová SMS brána obce Řásná

Nechejte si zasílat informace o aktuálním dění v obci a krizových situacích formou SMS zpráv. Více informací najdete v dokumentu SMS brána obce Řásná.

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Více informací najdete v dokumentu Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

STALO SE: Odhalení sochy "Naslouchající"

V sobotu 1.9. 2013 byla za účasti autora sochy, uměleckého kováře Davida Habermanna slavnostně odhalena socha "Naslouchající".
Mezi přihlížejícími byl i senátor RNDr. Miloš Vystrčil a zástupce Místní akční skupiny Mikroregionu Telčsko Eva Skalová.
V průběhu odpoledne probíhalo sympozium na kterém David Habermann předváděl kovářské řemeslo a rovněž byla připravena řada atrakcí pro děti. Velkým tahákem pro všechny přítomné byla jízda na vozítku Segway.

Fotogalerie z odhalení si můžeš prohlédnout zde.

STALO SE: Volejbalový turnaj O JAVOŘICKÝ PAŘÍZEK 2013

Ve výborné atmosféře se konal v obci Řásná tradiční volejbalový turnaj. Hráči i návštěníci si užili skvělé atmosféry i dostatek zajímavých zápasů.

Fotogalerii těch nejlepších vybraných snímků (53) najdeš zde.

Všechny fotky "bez ladu skladu" (358) si můžeš prohlédnout zde.

Elektronická aukce energie pro občany Mikroregionu Telčsko

Více informací najdete v dokumentu Elektronická aukce energie pro občany Mikroregionu Telčsko.

Oznámení: Putující kontejner

Ve dnech 22.5. – 24.5. 2013 bude před bývalou hospodou umístěn kontejner na elektrozařízení. Více informací najdete v přiloženém letáku.

OZNÁMENÍ - SBĚR ODPADU

Vážení občané,

ve dnech 29. až 30. dubna 2013 (pondělí a úterý) od 8:00 hodin bude v naší obci proveden sběr kovového odpadu, objemného odpadu (koberce, podlahové krytiny, ošacení, umývadla, plasty) a nebezpečného odpadu (plechovky od barev, akumulátory, zářivky a různé chemikálie).

Zájemci o tuto službu připraví odpad na viditelném místě, nebo předají informaci o místě nakládky.

STALO SE: Masopust 2013

V sobotu 26. ledna 2012 se konal v zasněžené Řásné a za krásného zimního mrazivého počasí tradiční masopustní průvod za doprovodu hudby pana Kernstocka. Podrobnou fotogalerii zobrazíte klepnutím na obrázek.

Běžecké trasy TJ Řásná v okolí Javořice 837 m.n.m.

Aktuální sněhové zpravodajství:Na Nivách 15 až 20 cm čerstvého sněhu, po lukách projeto a stlačeno vanou. (aktualizováno 11.1.2013 14:13)

Běžecká stopa 1 Běžecká stopa 2 Běžecká stopa 3 Běžecká stopa 4

Lyžařská trasa 5 km Lyžařská trasa 15 km

Profil lyžařské trasy 5 km Profil lyžařské trasy 15 km

Tip: klepnutím na miniaturu obrázku zobrazíte detailní pohled. Záznam lyžařských tras a jejich profil byl pořízen pomocí GPS snímače.

TJ Řásná jako každý rok upravuje pro širokou veřejnost běžecké okruhy v délkách 3 km, 5 km a 15 km. Na těchto trasách zároveň pořádá běžecké závody v rámci seriálu Běžec Vysočiny (www.bezec.wz.cz). Stopy jsou upravovány sněžným skůtrem a šablonou vždy před víkendem, pokud to umožňují sněhové podmínky. Tratě jsou vytyčeny šipkami a jednotlivé okruhy jsou barevně odlišeny :

Tratě startují z areálu TJ Řásná v obci (areál je přístupný po komunikaci odbočující před kapličkou vlevo) ve výšce 630 m.n.m. a šplhají až na vrchol Javořice 837 m.n.m., nejvyššího vrcholu Českomoravské vrchoviny.

Srdečně zveme všechny příznivce bílé stopy k nám do Řásné.


Oznámení: Nabídka palivového dřeva

Obec Řásná nabízí občanům vytěžené palivové dřevo: množství cca 30 m3, cena 600 Kč/m3.
Zájemci mohou poslat písemnou žádost na emailovou adresu rasna@volny.cz nebo osobně na obecním úřadě do 31.12.2012 (dokument: nabídka palivového dřeva)

Oznámení: nové místo pro ukládání biologického odpadu

Vážená paní /pane, s platností od 19. 9. 2012 bude změněno místo pro ukládání biologicky rozložitelného odpadu a větví. Tento odpad bude možné ukládat na bývalé skládce komunálního odpadu, cca 100 m od současné skládky směrem na Řídelov. Skládka bude uzamčena a klíč si bude možné vyzvednout u pí. Čermákové, nebo v pracovní době od 7:00 do 15:00 u zaměstnanců Obecního úřadu v Řásné.
Žádáme, aby odpad byl řádně tříděn a na skládce uložen odděleně biologický odpad a větve.

Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí – pozemků

Žádáme vlastníky či uživatele nemovitostí (pozemků) o odstranění nebo ořez dřevin ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz elektrického distribučního zařízení. Více informací...


VYHLÁŠENÍ - PRODEJ STAVEBNÍCH PARCEL V ŘÁSNÉ

Obec Řásná nabízí k prodeji stavební parcely pro stavbu rodinných domů v lokalitě "Na malé straně". Cena 430,-Kč/m2. K dispozici jsou parcely č. 5, 6, 8, 11, 13, 14, 15. Přílohy k vyhlášení prodeje, včetně Žádosti o koupi stavebního pozemku, jsou umístěny na úřední desce.


Likvidace separovaného odpadu

Vážení občané, vzhledem k zapojení obce do systému třídění odpadu firmy EKO-KOM, je s okamžitou platností ukončen výběr PET lahví a papíru ve staré hasičské zbrojnici. Vytříděný odpad ukládejte do kontejnerů k tomu určených.Nabídka pronájmu hřiště

TJ Řásná nabízí k pronájmu sportoviště se třemi kurty pro volejbal a nohejbal včetně sportovního vybavení. Cena za 1 kurt 60 Kč/hod. Kontakt pan Přibyl (telefon 731 040 163) nebo paní Bořánková (telefon 603 441 854). Fotogalerie a trvalý odkaz na nabídku pronájmu kurtů najdete v sekci Sportovec / Míčové sporty


Kam s odpadem v obci

Vážení spolobčané, na stránce Přehled třídění odpadů v naší obci (odkaz je trvale umístěn v sekci Obec/Praktické informace) se vám dostává do ruky návod, jak třídit domovní odpad. Tím, že z domovního odpadu vytřídíte složky, které můžete bezplatně vložit do kontejnerů na separovaný odpad nebo dopravit na místa k tomu určená, budete zároveň šetřit svoji kapsu a přitom budete šetrní k přírodě.


>> Prohlášení o přístupnosti